Επίσκεψη στο Γ' ΚΑΠΗ Χαλκίδας Εκτύπωση E-mail
ΔΡΑΣΕΙΣ - ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΗ ΛΑΪΚΗ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
Δευτέρα, 18 Μάρτιος 2013 00:00
Την Τετάρτη 13/3/2013 αντιπροσωπεία των μαθητών της Β΄ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκε το Γ΄ ΚΑΠΗ Χαλκίδας.
Η δράση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του σχεδίου εργασίας «Γνωριμία με τη λαϊκή μας παράδοση» που πραγματοποίησαν τα παιδιά κατά τους μήνες Φεβρουάριο ?Μάρτιο με τη δασκάλα της τάξης, κα Μαγδαληνή Μαμασούκα. Στην συνέντευξη ήταν παρούσες η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ, κα Αναστασία Μακαρώνα ? Ψυχογιού και οι υπεύθυνες του ΚΑΠΗ κυρίες Δήμητρα Ηλιάδη και Τασούλα Μπογδάνου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες ως μικροί δημοσιογράφοι, απηύθυναν ερωτήσεις σχετικές με τη ζωή των προηγούμενων δεκαετιών στα μέλη του Γ΄ΚΑΠΗ, τις οποίες είχαν προετοιμάσει με τους υπόλοιπους συμμαθητές τους τις προηγούμενες μέρες και κατέγραψαν τις απαντήσεις. Στη συνέχεια χάρισαν μία αναμνηστική κάρτα και τραγούδησαν ένα παραδοσιακό τραγούδι στους κυρίους και τις κυρίες που έλαβαν μέρος στην εκδήλωση, ως ευχαριστώ για τη φιλοξενία και την προθυμία τους.
Πατήστε στο σύνδεσμο για να δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη.